„Nového ředitele městské knihovny jsme vybrali už na minulé radě ze sedmi přihlášených uchazečů. Pan Uhlíř nastoupí do knihovny prvního srpna,“ sdělil radní Martin Radkovič.

A proč vybrali radní právě bývalého učitele základní školy a referenta břeclavského úřadu práce? „Z těch uchazečů se jevil jako nejvhodnější. O jeho jmenování rozhodla většina radních,“ vysvětlil Radkovič, který pro Uhlíře také zvedl ruku.

Po odchodu dlouholeté ředitelky břeclavské knihovny Marty Ondráškové byla pověřená řízením instituce její zástupkyně Milada Miklíková. Knihovnu dočasně vedla sedm měsíců, protože město nebylo schopné najít vhodného člověka na vedoucí post.

„Informaci, že bude mít knihovna statutárního zástupce, určitě vítáme,“ sdělila Miklíková, která nesplňovala dané požadavky na ředitele po stránce vzdělání. Ondrášková přitom na její adresu měla jen slova chvály. „Byla řadu let mou zástupkyní. Musím říct, že je to velmi zodpovědný člověk. Dobře zná knihovnickou práci a provoz knihovny,“ podotkla bývalá ředitelka knihovny.

Nový ředitel břeclavské knihovny o jejím vedení prý má jasnou představu. Prozatím si ji ale chce nechat pro sebe. „Zatím mi připadne předčasné cokoli zveřejňovat,“ odmítl nastínit své plány Uhlíř. Ještě prý nemá podepsanou ani smlouvu. Tu dostane až prvního srpna. Podle jeho slov je ale rád, že dlouhý konkurz vyhrál právě on. „Kdo by koneckonců nebyl,“ konstatoval Uhlíř krátce.

Jiří Ševčík a Zdeňka Savarová