„O vlak do Lednice je hlavně o prázdninách velký zájem. Přes víkend přepravíme několik stovek lidí. K motorovému vozu proto připojujeme přívěsný vůz, a to i přesto, že se vlak v Břeclavi komplikovaně otáčí,“ sdělil ředitel krajského centra osobní dopravy Českých drah v Brně Pavel Karšulín.

Historický vlak zajíždí do Lednice o víkendech čtyřikrát denně. Odjezdy z Břeclavi jsou v 8:50, 10:50, 13:50 a 15:50 hodin. Opačným směrem odjíždějí vlaky v 9:53, 12:32, 14:40 a 16:32 hodin. Ve vlaku platí běžný tarif Českých drah včetně všech slev.

Vlak jezdí mezi Břeclaví a Lednicí každý víkend až do osmadvacátého září. Využívají je hlavně cestující, kteří chtějí objevovat krásy Lednicko-valtického areálu nebo ochutnat zdejší víno.

„Vlakové spojení do Lednice je velice pohodlné. Do Břeclavi jezdí moderní vlaky kategorie EC nebo Pendolino. Mezi Břeclaví a Lednicí naopak lidé zavzpomínají na dávnou slávu motorových vozů,“ láká zájemce Karšulín.

Pětičlenná skupina zaplatí za cestu z Brna do Lednice a zpět 504 korun, tedy 101 korun za osobu. „Cestující, kteří pojedou do Lednice osobními nebo spěšnými vlaky a jen v rámci Jihomoravského kraje, mohou použít výhodnou jízdenku REGIONet. Rodinám s dětmi doporučujeme jízdenku SONE ,“ radí ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková.