ŠPERKAŘSKÁ DÍLNA. Náramky, náušnice, náhrdelníky nebo přívěsky si vyrobí všichni, kteří dorazí v úterý do břeclavského střediska volného času Duhovka. Šperkařská dílna bude otevřená od osmi hodin ráno do čtyř odpoledne. Cena je osmdesát korun. Více informací lze získat na telefonním čísle 776 770 364.

BRUSLE NA NOHY. Zatímco o bruslení pod širým nebem nemůže být ani řeč, zájemci se mohou sklouznout na zimním stadionu v Břeclavi. V úterý je kluziště přístupné dopoledne mezi desátou a půl dvanáctou. Odpoledne pak mezi jednou a půl třetí. Stejné hodiny platí i pro středu a pátek. Ve čtvrtek vyjedou bruslaři na led až v jedenáct, odpolední čas zůstává stejný jako v ostatní dny.

ODZNAK SEM, ODZNAK TAM. Místo: dětské oddělení břeclavské knihovny. Čas: třináctá až osmnáctá hodina. Den: středa. A program: „Knihovnická dílna, ve které si můžete vytvořit vlastní osobitou placku nebo odznáček," uvedli pořadatelé. Cena je deset korun za odznak.

VĚDCI JAKO KARIKATURY. Je libo poznání netradičním způsobem? Pak se nabízí návštěva výstavy v hustopečské knihovně. K vidění tam jsou karikatury českých vědců a jejich nejslavnějších objevů. „Výstava je cílena především na mladší generaci se snahou představit české vědce, vynálezce a objevitele," stojí v pozvánce. Díla jsou k dispozici do pátku.

INTERAKTIVNÍ ZÁBAVA 
S HERNÍ KONZOLÍ. Tenis, atletiku a další sporty je možné si vyzkoušet v břeclavské knihovně, kde se ve čtvrtek uskuteční dopoledne s Kinectem. Mezi devátou a dvanáctou hodinou děti poznají sportovní hry, při nichž musí zapojit celé tělo.

VZHŮRU DO DIVADLA. Hra Zvonokosy nastudovaná ochotnickým souborem z Bavor pobaví malé i velké. Amatérští herci vstoupí na prkna v pátek o půl osmé večer v mikulovském kinosálu. Vstupné je padesát korun, lístky si lze rezervovat v turistickém informačním centru na telefonním čísle 519 510 855.

HOUBA NA SUCHU. Fanoušci hlavního hrdiny animovaného seriálu se dočkali. Spongebob je ve filmu. Do kin dorazil s podtitulem Houba na suchu. Promítání je možné navštívit v neděli od tří hodin odpoledne v Mikulově. V Břeclavi zase nabízí Tučňáky z Madagaskaru. Na plátně se objeví ve středu a ve čtvrtek vždy o půl páté odpoledne.