Podle Koštiala to za týden bude souboj Davida s Goliášem. „ANO sbírá hlasy ze všech stran a obě kampaně nejdou srovnávat. Myslím, že má výhoda je zase v tom, že lidé v regionu mě a mou práci dobře znají. Nejsem králík vytažený z klobouku,“ okomentoval Koštial.

Nazarčuk ví, že zatím udělal jen první krok. „Cílem bylo dostat se do druhé kola. Teď bude mojí snahou zvítězit. Bude to komplikované, na kampaň je jenom pár dnů,“ řekl s tím, že pro druhé kolo tipoval jako soupeře právě Koštiala.

V senátních volbách kandidovali tři Břeclavané. Lidovec Richard Zemánek skončil stejně jako před šesti lety na třetím místě. Jeho kamarád Nazarčuk si myslí, že v prvním kole se hlasy Břeclavanů tříštily. „Doufám, že ve druhém kole se mně podaří přesvědčit víc Břeclaváků, aby mě podpořili,“ dodal Nazarčuk.

Břeclavský starosta a lídr Pro Regionu Pavel Dominik.
Překvapivý vítěz voleb v Břeclavi míří do opozice. Starostou zůstane DominikOba postupující se shodli, že ve druhém kole rozhodne, ke komu se přikloní voliči jiných kandidátů. A také volební účast. „Ve druhém kole jako Břeclavák podpořím Břeclaváka, tedy Libora Nazarčuka,“ řekl neúspěšný kandidát za sociální demokracii Jaroslav Válka.

Ten zdaleka nedosáhl takové podpory voličů, jakou měl v regionu jeho spolustraník a senátor Jan Hajda, jenž zemřel letos na konci února.

Kandidát komunistů Zdeněk Tesařík zase nenavázal na volbu před šesti lety, kdy se dostal do druhého kola senátních voleb. „Tehdy jsem byl i trochu překvapený. S letošním výsledkem se trochu dalo počítat. Hnutí ANO je teď na velké vlně popularity. Někteří dřívější voliči komunistické strany asi podpořili kandidáta ANO. Nejspíš rozhodly i hlasy voličů z velkých měst,“ uvažoval starosta Tvrdonic.

Sčítání volebních lístků.
Komunální a senátní volby 2018 skončily. Podívejte se na online zpravodajství