Obchvat má vést chráněným územím Natura 2000, což vadilo ekologickým aktivistům. Požadovali takzvané naturové hodnocení. Nejvyšší správní soud však konstatoval, že není nutné. „Z ustálené rozhodovací praxe Soudního dvora Evropské unie vyplývá, že se tato povinnost nevztahuje na projekty, u kterých byla formální žádost o zahájení povolení projektu podaná ještě před vstupem členského státu do Evropské unie,“ sdělila mluvčí soudu Sylva Dostálová.

Parkoviště. Ilustrační foto.
Začala výstavba parkoviště, u nádraží zaparkuje sto třicet aut

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo projekt obchvatu Břeclavi už v listopadu 2003, do Evropské unie Česká republika vstoupila až v květnu 2004.

Nejvyšší správní soud tak dal za pravdu ministerstvu životního prostředí, ředitelství silnic a dálnic a městu. „Po dlouhé době je to pro břeclavský obchvat dobrá zpráva,“ komentoval břeclavský starosta Pavel Dominik.

Fakta k obchvatu
• Nyní je schválená dvouproudá trasa, v minulosti byl ve hře i čtyřpruh.
• V dubnu 2017 nařídil Krajský soud v Brně projednání dopadů stavby na životní prostředí.
• V dubnu 2018 Nejvyšší správní soud toto rozhodnutí zrušil.
• Obchvat má vést chráněným územím Natura 2000. Začátek stavby je v plánu v roce 2024, náklady jsou 1,1 miliardy korun.

Ochranu území v trase obchvatu mají zajistit kompenzační opatření. Obsahují třeba výsadbu stromů či vytvoření tůněk pro chráněné živočichy. „Ředitelství silnic a dálnic má na kompenzační opatření vyčleněné peníze a může přistoupit k jejich řešení v co nejkratší možné lhůtě,“ řekl Dominik.

Pro aktivisty není verdikt Nejvyššího správního soudu prohra ani výhra. „Do vydání nového rozsudku krajského soudu platí rozhodnutí krajského úřadu v Brně o uložení kompenzačních opatření plánovaného obchvatu Břeclavi na území evropsky významné lokality Soutok – Podluží. Funkčnost těchto opatření bude nutné sledovat odhadem pět až deset let,“ reagoval předseda Dětí země Miroslav Patrik.

Obchvat se plánuje dlouhé roky. Z města má odvést dopravu ze silnice I/55, která působí velké dopravní komplikace. „Věřím, že díky výstavbě obchvatu zmizí z břeclavských ulic kamiony,“ řekla Opletalová. Podle ředitelství silnic a dálnic je zahájení výstavby v plánu v roce 2024.

Velké kolony se tvořily od úterního rána na hlavním tahu Břeclaví. Na vině je uzavírka křižovatky ulic Sovadinova a Na Zahradách.
Dopravní kolaps v Břeclavi. Na hlavním tahu se od rána tvořily kolony