Vážení čtenáři, přinášíme vám co nejpodrobnější volební zpravodajství, které najdete ZDE

Dopravní situaci by podle nich mohlo z části vyřešit i vybudování obchvatu směrem na Cvrčovice a Ivančice.
„Od Ivančic přijíždí hodně velkých nákladních souprav. Ta míří těsně do centra, kde musejí zahnout do pravého úhlu. Je tam hodně kolizních situací,“ uvedl starosta a kandidát za ODS a současný starosta Josef Svoboda.

Jak sdělil, při pozemkové úpravě se podařilo zapracovat vytvoření suchého poldru na Šumickém potoce směrem na západ od Pohořelic. A současně tam i vymezit pozemek pro silnici, která by vedla po hrázi toho poldru.

„Pokud by se obchvat postavil, tak by toho auta od Ivančic a Dolních Kounic mohla využít. Ta, která nepotřebují zajíždět do města, by jej pak objela,“ vysvětlil Svoboda.

„Domy na Znojemské a Brněnské ulici hodně trpí. Kvůli silnému provozu se mnohým dokonce narušuje i statika,“ podotkla jednička Občanského sdružení pro Pohořelice Monika Janičatová.

Přestože s jejich slovy většina lídrů souhlasí, netuší, kdo by případný druhý obchvat zaplatil. „Zásadní je zamyslet se nad tím, kolik peněz by do obchvatu muselo vložit město. Důležité je vědět i to, zda by obchvat skutečně pomohl,“ zamyslel se lídr Moravanů Štěpán Pirnus.

O tom, že výstavba obchvatu není v silách města, je zase přesvědčený kandidát na starostu za ČSSD Bronislav Hájek. „Podle mého by město mělo jednat s pověřenými orgány a pak se snažit zpracovat projekt na další obchvat,“ nechal se slyšet.

Karel Hemala z KSČM by výstavbu obchvatu zvážil. „Podle mého je v současné době důležitější, aby se odhlučnila stávající rychlostní silnice,“ domnívá se.

Ke špatné dopravní situaci, která ve městě panuje, přispělo podle všech volebních lídrů ministerstvo dopravy.
„Obchvat na jih dopravě neulevil. Především proto, že jej ministerstvo zpoplatnilo. Lidé se placenému úseku snaží vyhýbat, jak mohou. Proto jezdí centrem města,“ uvedl kandidát Volby pro Pohořelice a TOP 09 Vladimír Schovánek.

Totéž si myslí i jednička Sdružení nestraníků Štěpánka Rudolfová. „Krátce po výstavbě se dopravě ulevilo. Zvlášť ze směru od Znojma. Jenže teď už je doprava v tomtéž stavu, v jakém byla před obchvatem,“ pokrčila rameny Rudolfová.

Kruhový objezd? Také řešení

Pohořelice - Problém na křižovatce u hotelu Morava v centru Pohořelic, kam se sjíždí auta z pěti ulic, by podle mnohých kandidujících lídrů mohl vyřešit kruhový objezd.

„Křižovatka není moc šťastně vyřešená. Podle mého by kruhový objezd hodně pomohl,“ podělil se o svůj názor Karel Hemala z KSČM.
Totéž si myslí i Monika Janičatová z Občanského sdružení pro Pohořelice. „Kruhový objezd bude určitě přehlednější. Viděla jsem studii a přišla mi zajímavá. Navíc jsem příznivcem kruhových objezdů,“ usmívala se.

„Jde o čtyřramennou křižovatku, na které dennodenně dochází k nebezpečným situacím. Její výstavba je tedy naprostou prioritou. V současnosti se připravuje projekt a dokončuje územní řízení. Pokud budou peníze, mohl by stát už za dva roky,“ popsal současný místostarosta a kandidát Volby pro Pohořelice a TOP 09 Vladimír Schovánek.

Někteří si myslí, že na dopravu má velký vliv špatné značení

Pohořelice - Nedostatečné dopravní značení. Právě to je také podle kandidáta za Sdružení občanů a podnikatelů za lepší Pohořelice Jana Šenkýře viníkem špatné dopravní situace ve městě.

„Dopravní značení v Pohořelicích není úplně v pořádku. Dá se říci, že i díky němu některé kamiony ve městě bloudí. Pak dochází k tomu, že projíždějí městem, ačkoli je průmyslová zóna mimo jeho centrum,“ myslí si Šenkýř.

Starosta Josef Svoboda z ODS s ním souhlasí. „Odbor dopravy města připravil návrh, jak by mohly vypadat dopravní značky, které by svedly velká nákladní auta směrem k průmyslové zóně od jihu, tedy od Mikulova. Ředitelství silnic a dálnic však prostředky na jeho obnovu zatím nevyčlenilo,“ pokrčil rameny.