Ve stejný den před dvěma lety vyfotil značku s obcí Hrušky a nápisem: Hrušky povstanou jako Fénix z popela. „Zajímavá paralela, co říkáte," sdělil na sociálních sítích.

Zaplachtovaná část věže tornádem poškozeného kostela svatého Bartoloměje v Hruškách.
Vítr v Hruškách zase řádí: poškodil střechu kostela zaplachtovanou po tornádu

Hrušky byly spolu s Moravskou Novou Vsí, Lužicemi, Mikulčicemi a hodonínským Pánovem oblastmi nejvíce zasaženými tornádem. „Nejpostiženější oblast je právě od kostela směrem dolů k trati," zmiňoval místostarosta před dvěma lety bezprostředně po tornádu.

Část rekonstrukce už Hrušečtí zvládli. „Necháme udělat také nové hodiny na věži kostela, které budou ze tří stran. A dále chceme kompletně zrenovovat dva zvony a zhotovit jeden nový zvon umíráček. Celkové náklady by se měly pohybovat okolo sedmi milionů korun," vyčíslil Babisz.

Měsíc po ničivém tornádu už poničené jihomoravské obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a hodonínský Pánov částečně prokoukly.
Farář: V kostele v Hruškách už chceme v srpnu slavit hody

Obec se postupně proměňuje. „Rekonstrukce kostela včetně nových hodin by měla skončit na konci července. Uvidíme, zda do té doby stihneme zrekonstruovat i zvony," poznamenal Babisz.

Zdroj: Marek Babisz