Podle Koštiala je jedním z důvodů i nízká účast zastupitelů. Kvůli koronaviru se jich zúčastnilo zasedání jen patnáct z pětadvaceti. Chyběl i starosta. „Ležel jsem doma s covidem. Podle zpráv, co mám, k těmto bodům nebyla žádná diskuze. Výsledek respektujeme,“ řekl.

Při hlasování se zdržel například opoziční zastupitel za komunisty Vojtěch Jedlička. „U mě je to trend. Nehlasoval jsem v minulosti ani pro zvyšování odměn pro zastupitele, které se dotýkají mě samotného,“ vysvětlil svůj přístup.

Šohaji z Velkých Bílovic potají nacvičili a natočili směs vánočních písní.
Star Wars? Velkobílovická chasa koledovala po svém, poslechněte si její písně

Podle Koštiala si jeho zástupkyně odměnu zaslouží. „Systém odměn je hloupě nastavený. Vzbuzuje pouze emoce a závist,“ podotkl starosta města pod Pálavou, kde žije sedm a půl tisíce obyvatel.

Starostův návrh kritizoval třeba Michal Solařík, který patří k jeho dlouhodobým kritikům. „Ačkoliv jsme se zadlužili sedmdesátimilionovým úvěrem a nyní procházíme největší ekonomickou krizí, která krátí rozpočty měst, vedení radnice na sobě opět nešetří a předkládá návrh na vyplacení statisícových odměn atakujících rozhazovačnost prezidentské kanceláře,“ napsal na Facebooku.

Regály a prostory v brněnském supermarketu ohraničené páskami se zákazem vstupu kvůli nejnovějšímu vládnímu opatření proti šíření koronaviru.
Zakázané zboží chrání pásky. Tak to teď vypadá v jihomoravských obchodech

Jak už Deník Rovnost informoval, prémie pro čtyřčlenné užší vedení radnice, zastupitelé schválili ve Vyškově. Jde o dvojnásobek měsíční odměny.