Hned za vstupními dveřmi je řada stolů. Každý z nich se pyšní jinou výzdobou. Již tady přichází pro příchozí první inspirace. „Plánujeme s přítelem svatbu, tak jsme si řekli, že si uděláme sobotní výlet do Valtic a spojíme to s tímto veletrhem. Já jsem zvědavá hlavně na šaty a taky se chci poradit ohledně účesu a líčení," říká návštěvnice z Brna Adéla Mařicová.

Šaty si stejně jako ona prohlíží i ostatní lidé na čtyřech různých módních přehlídkách. Ty jsou hlavním tahákem akce. Na dřevěném mole umístěném na konci jízdárny se předvádí kromě modelek a modelů také děti, které si vysloužily dlouhý potlesk. Ke všemu hraje živá cimbálová muzika. „Líbí se mi, že je to spojené s živou hudbou," chválí další z příchozích.

Mimo přehlídky jsou zde k vidění nejrůznější šperky, prsteny, šaty, fotografie, květiny, návrhy oznámení, lidé ochutnávají různé druhy svatebních koláčků a dortů, nalévají si bílá i červená vína. „Je to pro budoucí nevěsty taková inspirace. Některé si tady rovnou všechno na svoji svatbu zařídí. A my se zase můžeme podívat, co se nevěstám líbí a podle toho tak trochu odhadnout, jaký trend bude pro letošní svatby převládat," uvádí jedna z pořadatelek Eva Koudelová.

Podle ní se požadavky nevěst liší. „Každá nevěsta má svoje vlastní přání, ale hodně teď poslední dobou převládá přírodní styl. Z látek je to pak juta a krajka," zmiňuje Koudelová.

Nabídek je hodně, stačí si jen vybrat.