„Poslední dva knedlíky už jsem mále nesnědl. Bylo jich opravdu moc,“ popsal své pocity vítěz. Dohromady spořádal pětadvacet omaštěných meruňkových knedlíků. K vítězství se sympatický Slovák musel projíst dvěma koly.

Nejprve porazil dva své soupeře tím, že nejrychleji spořádal patnáct omaštěných kousků. Nominoval se tak do meruňkového finále. V tom na něj a jeho protivníka čekalo knedlíků deset. I ty spořádal Balaško rychleji než jeho soupeř. Domů si tak odnesl první cenu, láhev vodky.

„Normálně jich k obědu spořádám asi deset. Kdyby knedlíků ve finále bylo dvacet místo deseti, jak pořadatelé strašili, určitě bych je nesnědl,“ řekl. Martin Balaško je ve Staré Břeclavi svými jedlíckými schopnostmi znám. Stejnou soutěž vyhrál i minulý rok. Letos tak byl v nevýhodné pozici favorita.

Kromě omaštěných koulí připravili Starobřeclavští ještě soutěž v pití piva. Ta měla i ženskou kategorii. Děti se k vítězství mohli projíst talířem špaget.

Zábava na dvoře kulturáku pokračovala až do večerních hodin. Návštěvníci tu mohli ochutnat deset druhů piva od běžné desítky po osmnáctistupňový mok. A kdo už měl dost popito, mohl se občerstvit kvašáky a chlebem ze sádlem. Ty narozdíl od piva podávali pořadatelé zdarma.