Více než tři tisícovky lidí obsadily od sobotního odpoledne pasohlávecký autokemp Merkur. Přilákalo je zahájení sezóny s pestrým doprovodným programem, sluníčko a letní pohoda u lagun. A hlavně největší ohlášená hvězda – kapela Kryštof s Richardem Krajčem.

Na populární skupinu, která zahrála večer na náměstíčku, proudily v podvečer do kempu davy lidí. „Přijeli jsme na Kryštof,“ potvrdil Vít Kaňa z Kobylí, který dorazil se známými. „Jsem tady teprve podruhé,“ rozhlížel se po rozlehlém areálu jednoho z největších kempů v republice.

Pasohlávečtí mají na letošek znovu velké plány. A to i co se týče návštěvnosti. „Všechny bungalovy už máme vyprodané, šanci na ubytování mají jen stany a karavany. V úvodu roku jsme sice měli pár stornovaných objednávek, ale to byly výjimky. Spíše to vypadá, že mnozí lidé letos vypustí zahraniční dovolenou a budou hledat doma,“ potvrdil očekávaný nárůst domácích dovolených šéf kempu Jan Duda.

Obec, které Merkur patří, připravuje pro návštěvníky znovu několik novinek. „V plánu máme například výměnu deseti starých bungalovů za nové. U letního kina také dobudujeme slibované sociální zařízení. A na celý kemp rozšíříme pokrytí wi–fi, aby tady lidé mohli využívat internet,“ slibuje Duda.
Pasohlávky budou rovněž pokračovat ve vykupování soukromých pozemků. Obec nemá pod kontrolou ještě zhruba třicetinu areálu.

Zahájení sezóny s pestrým programem na náměstíčku autokempu už patří k zavedeným tradicím. „I termín si hlídáme a nenecháme si ho vzít,“ uvedla v narážce na konkurenci řady dalších akcí, například Valtických vinných trhů, Marcela Čáslavová z pasohláveckého turistického informačního centra.

Merkur nabízel zábavu už od oběda. A pohodu slunečného dne u třpytících se lagun. Na pódiu se vystřídaly mažoretky z Pohořelic, Novoveská štístka, šermíři, ale i skupiny Hrdza nebo The Rest. Děti bavil Bořek Stavitel nebo třeba skákací hrad. Nechyběl ani horkovzdušný balón, čtyřkolky, vyjížďky na koních i lodích a večerní ohňová show.

Už od čtvrtka bude Merkur patřit ještě mnohem větší akci – čtyřdennímu motorkářskému srazu Euro Bike Fest Mušov. Organizátoři plánují tři pódia se třiceti kapelami, dragstery, helikoptéru i kousky motokaskadérů. „Je to premiéra. A přiznám se, že z ní máme trochu obavy. Ale kdo nic nedělá, nic nepokazí,“ pousmál se Duda.