Kromě hlavních kategorií se v pátek navíc konalo mistrovství juniorů do patnácti let, v sobotu mezi sebou soutěžily také ženy. A titul tam obhajovala osmnáctiletá Břeclavanka Veronika Kamenská. „Jsem velká trémistka. Upřímně řečeno, nevím, jak jsem odzávodila,“ řekla Kamenská po závodě, při němž navíc musela řešit problémy se špatně nahranou písní.

Za úspěch by brala i umístění do třetího místa, nakonec však mezi soupeřkami z Česka, Polska či Španělska opět brala zlato.

Důvěru jí dodala i velká podpora z publika. Přišli ji podpořit rodiče, známí i další fanoušci. „Podpora byla úžasná a pro mě důležitá, méně se mi pak třásly ruce,“ zmínila Kamenská.

Přestože soutěžící závodili pouze na pódiu. Yoyeři pilovali své umění prakticky po celé jízdárně. Někteří ve skupinkách, jiní se naopak soustředili na svůj výkon o samotě.

V sobotu odpoledne snad nebyl jediný moment, kdy by se některé yoyo netočilo ve vzduchu. „Je to taková obrana proti nervozitě. Yoyer, když je do toho zabraný, yoyuje všude. Doma, na zastávce autobusu, ve škole,“ vysvětlila Břeclavanka.