„Pracujeme na tom. Vše vyřešíme ke spokojenosti návštěvníků," poznamenal provozní ředitel Gerhard Walter. Jakým způsobem, to ale neřekl.

Blízká křižovatka ve tvaru písmena T, která je pro Aqualand hlavní příjezdovou cestou, se dostala do hledáčku dopravních policistů. Kvůli zvýšenému provozu se obávali možných komplikací. Dopoledne, kdy už byla parkoviště téměř plná, byla však doprava bezproblémová.

„Ještě větší nápor než nyní čekáme v pátek, kdy už pomalu začíná víkend. My jsme u křižovatky a kolegové s auty projíždějí poblíž," doplňovali se vzájemně dohlížející muži a žena v uniformách. Podobně se vyjádřil i Walter. „Pátek a víkend je v místě kempu zátěžovější, nápor bude vyšší," předvídal ředitel.

S počtem zákazníků, kteří přijeli, byl ale spokojený. „Lidé v létě taková zařízení hojně vyhledávají, naše očekávání jsou splněna," pokračoval Walter.

Množství atrakcí v nejmodernějším akvaparku si vyzkoušeli lidé z Břeclavska, okolních okresů i krajů. Například pětaosmdesátiletý Dalibor Čada přicestoval z Frenštátu pod Radhoštěm. „Přijel jsem za bratrem si odpočinout. Chtěl mi ukázat všechny krásy okolí a vybrali jsme i tuhle. Je to hezké, jen by mohlo být otevřených více pokladen," komentoval Čada první dojmy z areálu, který se u novomlýnských nádrží rozkládá na šesti hektarech.

Walter tvrdí, že poslední nedostatky napravují za pochodu. „Nejde o nic zásadního, spíše drobnosti. Jinak jsme stoprocentně připravení. Ať už jde o nápor zákazníků tak provoz. Stačí se podívat k bazénům, návštěvníci se tváří spokojeně," sdělil ředitel.

Více čtěte v pátečním vydání Břeclavského deníku Rovnost