Ruční tvorbu obdivuje také Tereza Hemzová z blízkých Lužic, která na akci přijela s manželem na kole. „Líbí se mi hlavně netuctové věci, které nejsou často k vidění, jako dřevěné výrobky,“ říká mladá žena.

Počasí akci přeje. Svítí slunce, a tak návštěvníci využívají v hojném množství také stánků s občerstvením. Dvojice z Lužic sahá po pivu z místního minipivovaru. „Mile nás překvapila také limonáda z čerstvého zázvoru,“ zmiňuje Hemzová.

Na pódiu právě sleduje vystoupení jednoho z folklorních souborů. Dopoledne patřilo především dětským souborům jako je Jatelinka nebo Jatelinečka, odpoledne se na pódiu střídají dospělé soubory. Nechybí ani domácí mužský a ženský sbor. „Máme tady i hosta ze Slovenska, je jím folklorní soubor Váh z Púchova,“ pochvaluje si Frýdková.

Hlavním lákadlem je vystoupení Ondřeje Havelky a Melody Makers, kteří se představí v pět odpoledne. Milovníkům vína nabízí své vzorky k ochutnávce místní vinařský spolek. Součástí akce je i škola tance.

Program na neoveském náměstí pokračuje až do půl deváté večer. Pořadatelé si pochvalují velkou návštěvnost. Loni přišla necelá tisícovka návštěvníků, letos by mohlo být číslo ještě vyšší. „Doufáme, že by se návštěvnost mohla přehoupnout přes tisícovku,“ věří Frýdková.