Čtyři velcí kamarádi dokonce při této příležitosti navlékli bílé uniformy. „K období první republiky patří i dragounská důstojnická uniforma. Myslím, že bychom do tehdejší doby zapadli,“ řekl s úsměvem jeden z nich Aleš Tetur.

Páry bavila na tanečním parketu dechová hudba Hovorané a Duo Arcona, k poslechu hrála v sousední restauraci cimbálová muzika Grajcar. Večer zpestřila několika vystoupeními také taneční skupina Siderea. Jedno bylo ve stylu Moulin Rouge.

První republika není poprvé tématem velkobílovického městského plesu. „Poprvé jsme ho zkoušeli v roce 2013 a mělo úspěch, pak jsme si dali přestávku. Rok 2018 je ve znamení výročí vzniku Československa, i proto jsme se rozhodli znovu ples udělat v tomto duchu,“ sdělila starostka Marie Vlková.

Na ples se přišlo bavit takřka šest stovek lidí. „Jsem mile překvapená tím, kolik obyvatel zvolilo prvorepublikový oděv. Ale hlavně mě těší, že se lidé přišli bavit a chtějí se bavit, to je pro mě největší odměna. Věřím, že lidé budou mít na co vzpomínat,“ dodala Vlková.