Jeho předchůdkyní byla Jana Nagyová: žena obviněná z objednaného sledování manželky expremiéra Petra Nečase vojenskými zpravodajci. Na pozici šéfa kabinetu předsedy vlády po ní nyní nastoupil čtyřicetiletý advokát Karel Štogl (ČSSD) z Mikulova. Břeclavskému deníku se s ním zatím spojit nepodařilo. Štoglův stejnojmenný otec je členem téže strany a ve městě působí jako zastupitel.

„Pracuje tam od pondělí. Nijak jsem mu do toho ale nemluvil, má svoji hlavu. Nehodnotím to. Netuším ani, jak dlouho o tom přemýšlel. Vím jen, že ho oslovil pan Rusnok, protože v minulosti vzájemně spolupracovali. Syn je sice v Praze, ale jinak je stále Mikulovan," řekl Břeclavskému deníku otec Karel Štogl.

Zda by vysoká pozice mohla Mikulovu v něčem pomoci, je podle něj s otazníkem. Domnívá se však, že vláda bude mít krátké trvání. Podobně se v minulosti vyjadřovali také čelní představitelé sociální demokracie. Úřednickou vládu odmítli podpořit. Přesto se v ní několik členů ČSSD objevilo.

Podle senátora za Břeclavsko Jana Hajdy je ale Štoglova pozice jiná. Rozpor v ní nevidí. „Převzal nikoliv politickou, ale úřednickou práci v sekretariátu. Na usnesení našeho ústředního výboru to nemá vliv. Ani osobně mi to nevadí," sdělil Hajda.

Podobně mluvil poslanec a předseda sociálních demokratů na Břeclavsku Jiří Petrů. „Pracoval už na různých ministerstvech. Je hlavně úředník. A šéf kanceláře je také úřednická pozice. Nevidím v tom střet ani politiku. Něco jiného by bylo, kdyby se stal členem vlády. Předpokládám, že to na Břeclavsku bude většinový názor," nechal se slyšet Petrů.

VÍCE ČTĚTE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST