Jeho předchůdkyní byla Jana Nagyová: žena obviněná z objednaného sledování manželky expremiéra Petra Nečase vojenskými zpravodajci. Na pozici šéfa kabinetu předsedy vlády po ní nyní nastoupil čtyřicetiletý advokát Karel Štogl (ČSSD) z Mikulova. Břeclavskému deníku se s ním zatím spojit nepodařilo. Štoglův stejnojmenný otec je členem téže strany a ve městě působí jako zastupitel.
„Pracuje tam od pondělí. Nijak jsem mu do toho ale nemluvil, má svoji hlavu. Nehodnotím to. Netuším ani, jak dlouho o tom přemýšlel. Vím jen, že ho oslovil pan Rusnok, protože v minulosti vzájemně spolupracovali. Syn je sice v Praze, ale jinak je stále Mikulovan," řekl Břeclavskému deníku otec Karel Štogl.
Zda by vysoká pozice mohla Mikulovu v něčem pomoci, je podle něj s otazníkem. Domnívá se však, že vláda bude mít krátké trvání. Podobně se v minulosti vyjadřovali také čelní představitelé sociální demokracie. Úřednickou vládu odmítli podpořit. Přesto se v ní několik členů ČSSD objevilo.
Podle senátora za Břeclavsko Jana Hajdy je ale Štoglova pozice jiná. Rozpor v ní nevidí. „Převzal nikoliv politickou, ale úřednickou práci v sekretariátu. Na usnesení našeho ústředního výboru to nemá vliv. Ani osobně mi to nevadí," sdělil Hajda.
Podobně mluvil poslanec a předseda sociálních demokratů na Břeclavsku Jiří Petrů. „Pracoval už na různých ministerstvech. Je hlavně úředník. A šéf kanceláře je také úřednická pozice. Nevidím v tom střet ani politiku. Něco jiného by bylo, kdyby se stal členem vlády. Předpokládám, že to na Břeclavsku bude většinový názor," nechal se slyšet Petrů.