„Původní myšlenka festivalu se pojila se sousedským divadlem. Mělo tedy jít o jakési přátelské setkání souborů z regionu. Letos tento základní předpoklad naplňují ochotníci z Ořechova, Staroviček a Vrbice. Vždycky je ale doplňuje alespoň jeden host, kterým je tentokrát divadlo z Brodu,“ uvedl hustopečský divadelník Zbyněk Háder.

Přehlídka pojmenovaná podle zakladatele a dlouholetého ředitele hustopečské Základní umělecké školy už začala. Otevřelo ji ve čtvrtek představení Paroháči aneb Červené kalhotky divadelního souboru z Ořechova.

„Oproti poslednímu ročníku se letos festival rozjel velmi dobře. První představení bylo skutečně pěkné, a to jak z hlediska výkonů, tak i návštěvnosti. Pokud by měla přehlídka pokračovat v podobném duchu, nemůžeme být nespokojeni,“ vyslovil se Háder.
Po renomovaném souboru z Ořechova, který patří mezi nejlepší v republice, přišli včera večer na řadu ochotníci z Brodu a jejich Tonka Šibenice aneb Pravdivý příběh Antonie Pařízkové, lehké holky s dobrým srdcem.

Dnes o půl osmé večer se představí soubor Kadet ze Staroviček se svými Treperendami. Nedělní program otevře ve čtyři hodiny odpoledne tradiční pohádka pro děti. Tentokrát přiveze divadlo Krapet Příhody včelích medvídků. O tečku se opět o půl osmé postará vrbecký soubor Okolo Luže a klasika Slovácko sa súdí.