Předvánoční jarmark s kulturním programem přilákal davy lidí. Byla mezi nimi Jana Mazalová. „Momentálně bydlím v Brně, ale pocházím z Hustopečí, kam se velmi ráda vracím. Mám dvě malé holčičky, pro něž je tady fajn program. Určitě ochutnáme nějakou dobrotu," říkala žena.

A přidala názor, že pouze odpolední jarmark se jí zamlouvá více, než když byl v minulých letech rozprostřený po celý den.

Skvělá atmosféra

Stejně se vyjádřil i hustopečský místostarosta Bořivoj Švásta (Zdravé Hustopeče), jenž se do dění zapojil v přestrojení. Znázorňoval „babku kořenářku" a s několika kolegy nabízel lidem teplý nápoj či topinku opečenou na plotně. „Máme dva druhy punče. Dětský i s alkoholem. Atmosféra je skvělá. Počasí sice není nejlepší, ale návštěvníků je spousta. Vypadají spokojení. Ještě rozsvítíme strom a budeme se těšit na Vánoce," vyprávěl Švásta.

Stalo se. Vysoký jehličnan zkrášlil svou rozzářenou výzdobou náměstí krátce poté, co padla tma. Příchozí kromě toho pobavil program na krytém pódiu, kde zaznělo i několik koled.

K vidění byly rovněž postavy připomínající Ladovu zimu.