„Překvapil jste mě. Tuto informaci zatím nemám. Vím jen, že rada v pondělí večer rozhodovala o mé žádosti,“ reagoval Černohorský včera odpoledne na dotaz, zda své přijetí čekal.
 
Jak bývalý břeclavský zastupitel dodal, nemá oficiální informaci o tom, že by na rozdíl od něj byly pro některé členy zaniklé břeclavské ODS dveře do nově vzniklého sdružení zavřené. „Protože nejsem se současnými členy ODS ve sporu, neviděl jsem v mém přijetí problém,“ poznamenal.
 
Černohorský předpokládá, že nová členská základna občanské demokratické strany bude mít stejnou podporu veřejnosti jako ta minulá. Nevidí důvod, proč by to tak nemělo být.
 
Mluvčí břeclavské ODS Milan Blažek v této souvislosti poznamenal, že se mění způsob přijímání nových členů. Smírčí výbor ODS totiž konstatoval, že 22. prosince minulého roku zaniklo členství všem lidem ze sdružení, které přišlo o licenci. Téměř šedesát z nich totiž čekalo s podáním žádosti na přeregistraci až na nejzazší termín, což už bylo podle smírčího výboru příliš pozdě. „Všichni, kdo podali žádosti o přeregistraci, dostanou dopis s vyrozuměním, že se to vyřešilo tímto způsobem,“ uvedl Blažek.
 
Pro všechny zájemci o členství v místním sdružení ODS se tím prakticky nic nezmění. „Se všemi budeme o členství jednat. Za čtrnáct dní bude další jednání místní rady, kde vyřídíme další žádosti,“ slíbil Blažek. Podle něj je reálné, že na každém zasedání projednají vždy tři až čtyři další žádosti.