Nové místní sdružení ODS vBřeclavi má už deset členů. Jeho řady rozšířil iLuboš Krátký, který se coby opoziční zastupitel na kandidátce Volby pro město rozhodl pro změnu a převléklkabát.

„Rozhodl jsem se tak proto, že sám jako Volba pro město nemám šanci, pokud chci vkomunální politice něco prosadit,“ zdůvodnil svůj krok Krátký. Jeho rozhodnutí má za následek zvláštní situaci. Jako člen ODS je vzastupitelstvu, ale na straně opozice. „Vsoučasné době nejsem vkoalici, která sedí na radnici, takže se mým rozhodnutím vůbec nic nezměnilo,“ poukázal Krátký.

Jeho křesťansko– demokratického opozičního kolegu Miloše Petrů zpráva oKrátkého vstupu do ODS překvapila. „Slyším to od vás poprvé. Kolega ktomu má zřejmě své důvody,“ sdělil Petrů. Krátký se podle jeho slov vždy snažil přistupovat ke všemu zodpovědně. „Věřím, že vtom bude pokračovat,“dodal.

Vměstské radě a zastupitelstvu zatím stále sedí lidé ze zrušeného místního sdružení občanských demokratů. Byť snimi zatím Krátký nemá nic společného, může se to brzy změnit. Někteří lidé zODS, která přišla olicenci, totiž chtějí požádat opřeregistraci do nového sdružení…

Více dnes v Břeclavském deníku (13. prosince)