Rozhořčení ismutek. Tak vnímají lidé ze zrušené břeclavské ODS přístup těch, kteří je vystřídalo. To pečlivě vybírá kandidáty, kteří mají zájem ve straně působit. Několik nevítaných už odmítli.

Členové místního sdružení ODS, které přišlo olicenci, nejdříve podali hromadnou žádost opřeregistraci. Neuspěli. „Stanovy něco jako hromadné přehlášení neznají,“ řekl mluvčí břeclavské ODS Milan Blažek. Podle očekávání nedostali bývalí občanští demokraté šanci ani po podání individuálních žádostí.

Jedná se oradní Zbyňka Humlíčka, Radka Buka, Františka Zugara a zastupitele Jiřího Rufera a MilanaVojtu.

„Vyhodili nás zdemokratické strany. Ptám se, jestli je vůbec demokratická,“ říká předseda zrušeného sdružení ODS vBřeclavi Radek Buk a neskrývá rozhořčení. „Domnívám se, že až na drobné výjimky se do nově vzniklé břeclavské ODS lidé ze zaniklého sdružení nedostanou,“míní.

Místní rada ODS se totiž má 7.ledna zabývat dalšími žádostmi opřeregistraci. Vedení břeclavské ODS jich obdrželo do 22.prosince kolem šedesáti.

Podle Blažka se dá předpokládat, že některé zdalších bývalých členů strana přijme do svých řad a někteří podle něj pravděpodobně neuspějí.

Na indexu byl také Jiří Rufer, pro něhož jsou události posledních měsíců vregionální politice ODS těžko pochopitelné. „Zmé strany to není rozhořčení, ale spíš smutek. Komunální politiky se nevzdám, rád bych pokračoval. Odejít však kjinému místnímu sdružení ODS, to je útěk, a to nemíním. Chci zůstat vBřeclavi, ikdyž to bude jiné politické uskupení, které pravděpodobně vznikne,“ nastínil Rufer.