Lidé ohlásili požár dnes ráno v devět hodin. "Na místo proto vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice vBřeclavi, jednotka hasičů Českých drah a dobrovolné jednotky ze Staré Břeclavi, Poštorné a Hrušek. Část jednotek i techniky zůstala vzáloze a nezasahovala," sdělil mluvčí hasičského záchranného sboru Jaroslav Haid.

Podle něj průzkum po příjezdu jednotek ukázal, že vhale zahořelo tryskací zařízení. "Hala byla silně zakouřená, na střechu se však oheň nerozšířil," doplnil Haid.

Požár před příjezdem hasičů už hasili pracovníci firmy a proti plamenům použili šedesátikilogramový pojízdný práškový přístroj a dva ruční, šestikilogramové přístroje. Hasiči na místě nasadili vysokotlaký proud a oheň se jim podařilo v9.09 hodin dostat pod kontrolu.

"Protože se jednalo o požár filtrů, spojovacích hadic a zásobníku na tryskací broky, bylo nutné část zařízení rozebrat a dohasit lokální ohniska. Dohašování hasiči ukončili v10.29 hodin. Zakouřenou halu také odvětrali," popsal Haid.

Vznik požáru zřejmě zapříčinila technická závada na zařízení. Způsobenou škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na sto tisíc korun.

zuz