Zimní odpoledne zahájí hudební skupina Sendimusic. Pěvecké duo vystupuje s českými a slovenskými písničkami. Oživí tak jarmareční atmosféru při prohlížení nabízených výrobků v desítkách stánků. „Nabídka zboží bude rozmanitá a lidé si tady mohou nakoupit třeba i vánoční dárky. Stánkaři nachystali ukázku tepané bižuterie a ručně vyráběných ozdob. Celý jarmark bude hodně zaměřený právě na rukodělnou výrobu," informovala Lucie Kašníková z turistického informačního centra v Lednici. Na programu se podílí i ti nejmenší.

Program akce
12 h. zahájení jarmarku,
12.30 h. skupina Sendimusic,
13 h. vystoupení žáků ZŠ Lednice,
13.30 h. vystoupení žáků MŠ Ledice,
14 h. pohádka divadla Úsměv,
15 h. soubor Hrozének Bulhary,
15.30 h. skupina Sendimusic,
16.30 h. Lednický ranč – taneční vystoupení,
17 h. cimbálová muzika Zdeňka Valáška,
18 h. ohňostroj.

„Na pódiu se se svým vystoupením vystřídají děti ze základní školy a potom také nejmenší účastníci ze školy mateřské," řekla pracovnice turistického centra.

Na dětského diváka pořadatelé také nezapomenou. S tematickou muzikálovou pohádkou Dopis pro Ježíška přijede Divadelní soubor Úsměv. Z Bulhar dojede národopisný soubor Hrozének. Jeho členové přivezou písně a tance v krojích z Podluží.

Tancem rozehřejí prosincový den i domácí taneční skupina Lednický ranč. „Jak už název napovídá, představí se s country tanci. Potom zahraje také cimbálová muzika Zdeňka Valáška," oznámila Kašníková.

Pořadatelé doufají v hojnou návštěvnost. „U místních je to oblíbená akce. Každoročně sem zavítá i hodně lidí z okolí či turisté. Možná dokonce víc než místních," odhadovala žena. Než v osmnáct hodin rozzáří nebe ohňostroj, mohou návštěvníci využít i možnosti zimní prohlídky zámku. Bude to jedna z posledních příležitostí. Od ledna bude zámek na měsíc zavřený.