Ohňostrojům se začal věnovat už před sedmi lety.
„Přivedl mě k tomu příchod milenia, kdy jsem připravoval různé ohňostroje. Není to ale pro mě hlavní zdroj obživy, spíše přivýdělek. Sezóna je vždycky týden před Vánocemi a Silvestrem. Ohňostroje si u mě lidé objednávají také na svatbu, podnikové akce nebo k nejrůznějším výročím,“ vypráví.

Petardy, které používá, jsou téměř všechny vyrobené v Číně. „Jejich výrobky využívají i velké tuzemské firmy, které většinou zaměstnávají jen několik zaměstnanců. Nejde o obor, kterým by se uživily stovky lidí,“ vysvětluje pyrotechnik, který je se svojí firmou jediný na okrese.
Největší akci připravoval pro dnes už zkrachovalou banku, která se chtěla zviditelnit k desátému výročí ve všech městech, kde otevřela své pobočky. Díky tomu mohli lidé vidět o

ňostroj v jeho režii nejen na Břeclavsku, ale i v Hodoníně, Kyjově a ve Znojmě.
„Myslím, že největší zajímavostí bylo, když jsem připravoval ohňostroj k devadesátinám mého strýce. Bylo to v Němčičkách na koupališti, hned vedle sjezdovky,“ vzpomíná Stávek.
Zájem mají podle něj klienti i o to, aby si mohli ohňostroj sami zapálit. František Stávek ale nedoporučuje s pyrotechnikou experimentovat. Vypráví o skupince amatérů, která si chtěla vyrobit vlastní rachejtle a skončilo to výbuchem.

A jak lze tak zajímavého koníčka skloubit dohromady s provozem autoškoly? „Není to zase tak náročné. Pokud nepočítám konec roku, jde spíše o nárazové akce podle potřeb klientů. Velkým firmám se samozřejmě nedá konkurovat, ale na uživení firmy to stačí,“ uzavírá pyrotechnik z Hustopečí.