„Musel to být nějaký omezenec. Je mi smutno z toho, že se stále ještě najdou podobně tupí lidé,“ stálo mimo jiné ve fóru mezi nespočtem podobně laděných výroků.

„Je to doopravdy velmi smutné. A to hlavně proto, že máme možnost odvézt veškerý nepořádek a odpad do areálu sběrného dvora,“ rozčiloval se na webu také Kostičan Pavel Špacír.

Mnozí obyvatelé dokonce naznačili, že vědí, kdo za nepořádkem stojí. Stejně tak i kostická starostka Anna Bradávková.

„V areálu zemědělského družstva má provoz břeclavská firma Zeopol zabývající se recyklací plastů. Spoustu věcí má firma pouze na svých pozemcích, hodně je jich však také ledaskde poházených a povalujících se,“ nechala se slyšet kostická starostka.

Ta také podotkla, že se problémem vedení Kostic zabývalo. „Ačkoli není skládka na pozemcích obce, řešíme ji. A to přes inspekci životního prostředí, hygienickou stanici a policii. Obrátili jsme se i na odbor životního prostředí břeclavské radnice. Došlo nám vyrozumění, že má majitel povinnost uvést pozemek do pořádku do třicátého června,“ prozradila Bradávková s tím, že společnost skutečně na odstranění nepořádku pracuje.

Problémový pozemek si byl ve středu obhlédnout také správce provozu obce. „Po prověření situace v okolí rybářské chaty správce provozu obce zjistil, že firma Zeopol postupně prostor uklízí. Řekla bych, že je to momentálně uklizené zhruba tak z poloviny,“ zprostředkovala odhad správce kostická starostka.