Nejhorší situace je podle vedoucího břeclavské oblastní správy a údržby silnic Ladislava Hádlíka především v blízkosti hlavních silničních tahů nebo na odpočívadlech.

„S odpadky svádíme neustálý boj, především v blízkosti frekventovaných silnic. Problémy jsme mívali také na trase, po níž svážejí auta odpad z obcí. Například tedy směrem ke společnosti Hantály. Vzhledem k tomu, že už jsou však jejich auta zaplachtovaná, stává se to zřídkakdy,“ řekl Hádlík.

Jak dodal, velké problémy mají silničáři také s povalujícími se haldami nepořádku na odpočívadlech. V poslední době například na tom u Rakvic.

„Po zavedení mýtného na dálnicích využívá silnici z Břeclavi do Hustopečí hodně kamionů. Řidiči jsou schopní tam nechat ležet i dvě tři tašky odpadků. Bohužel je tam umějí svážet i lidé z okolí, je to neřest,“ krčil rameny vedoucí břeclavkých silničářů s tím, že ve velkém jim v řešení situace napomáhá obec.

„Dost nám ulehčili. U odpočívadla vysekali trávu tak, aby na řidiče bylo více vidět a aby se tam nemohli schovávat. Uvidíme, snad je to alespoň trošku odradí,“ doufá Hádlík, podle jehož slov výrazné přibývání nepořádku podél silnic s přicházející letní sezonou nehrozí.

„Žádný větší nárůst neočekáváme. Většinou je léto srovnatelné s ostatními ročními obdobími,“ nechal se slyšet vedoucí.

S černou skládkou se potýkají i Pasohlávky, v jejichž katastru u hlavní silnice se nepořádek neustále hromadí. Viníky jsou zejména rybáři, kteří cestu kolem břehu horní novomlýnské nádrže často využívají.