Cílem bylo zlepšení bezpečnosti. Stavba kruhového objezdu měla začít v letošním roce. Dělníci ale do země nekopnou, alespoň zatím. „Je nutná součinnost města. Písemně jsme od představitelů Mikulova byli informováni, že letos s touto investicí nepočítají,“ sdělil ředitel Správy a údržby silnic Roman Hanák.

Projekt byl podle něj připravený. Se stavbou okružní křižovatky byla spojené i chodníky, osvětlení nebo přeložky sítí.

Bouřky, které koncem minulého týdne dorazily nad Břeclavsko a Hodonínsko z Rakouska, vyděsily tamní obyvatele. V Přítlukách dokonce lidé na videu zachytili trombu. Nebezpečí ale nehrozí, uklidňují meteorologové.
Obavy z dalšího tornáda: bouře na Břeclavsku ukázala trombu, podívejte se

Koštial Deníku Rovnost řekl, že město na akci letos v rozpočtu nemá peníze. Náklady na stavbu se v průběhu přípravy měnily. Při schvalování této investice byl podle něj celkový rozpočet zhruba čtyři miliony korun. „V průběhu přípravy se ukázalo, že tam budou velmi náročné přeložky sítí. Jak postupoval čas, ceny se zvyšovaly a v konečném důsledku měly být náklady osm milionů z naší strany a osm z Jihomoravského kraje. To už překročilo naše možnosti," prohlásil.

Mikulovští nakonec místo této stavby upřednostnili opravy některých silnic ve městě. „Například cestu od ulice Pod Platanem až k vlakovému nádraží čeká poměrně rozsáhlá oprava. Máme jich ale více," nastínil Koštial. O některých rekonstrukcích jednají i s Jihomoravským krajem.