„Podařilo se nám opravit silnici u náměstí Svobody, a to za podstatně méně peněz,“ řekl místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek s tím, že zastupitelé schválili přijetí dotace od společnosti MND na opravu mobiliáře na dětských hřištích ve výši jeden a půl milionu. Týká se to hřišť v ulicích Bratislavská, Jánský dvůr a Dukelských hrdinů.

„Chtěl bych firmě MND poděkovat, že nám ze svého grantového programu peníze na obnovu hřišť dala. Také chci zdůraznit, že chodníky a silnice opravujeme ne před volbami, ale chceme tak postupovat po celou dobu našeho volebního období. Je totiž nutné městský majetek udržovat, to obyvatele města trápí nejvíce,“ naznačil starosta města Oldřich Ryšavý.

Jak doplnil, peníze na zaplacení oprav má město i díky tomu, že se mu daří snižovat díky výběrovým řízením cenu za zhotovení jednotlivých projektů. To potvrdil také místostarosta Parolek. „Cena za zateplení a výměnu oken u městského úřadu měla být přibližně čtyřiadvacet milionů. Vysoutěžili jsme to však za třináct a půl milionu. Navíc to nebyla nápadně nízká cena, protože i ostatní nabídky byly v podobné výši,“ doplnil.

ELIŠKA WINDOVÁ