A dosavadní viditelná změna? Žádná. Vedení zdravotnického zařízení jedná se zřizovatelem, jimž je Jihomoravský kraj, o poskytnutí potřebných peněz. „Opravu jsme vyčíslili asi na pět set padesát tisíc korun," uvedla mluvčí Radomíra Schweitzerová.

Zástupci nemocnice v dubnu vzkázali, že se opravy uskuteční v nejbližších měsících. Nestalo se. Aktuální informace udává podzim. „Výběr na zhotovitele už se uskutečnil. S opravou by mohl začít koncem září," zmínila Schweitzerová.

Včerejší reakce představitelů kraje na dotaz redakce byla stručná. „V současné době jedná nemocnice se zřizovatelem o možnosti přesunu úspory peněz, z nichž bude možné opravu zaplatit," sdělil bez dalších podrobností náměstek hejtmana Marek Šlapal.

550tisíc korun. To je cena, na kterou mají přijít opravy rozbitého chodníku před břeclavskou nemocnicí.

Cesta je natolik poškozená, že při neopatrnosti se lidé mohou snadno zranit. „Chodník před nemocnicí mi přijde dost zanedbaný, což je zvlášť ostudné před tak důležitou veřejnou budovou. Zakopnout nebo spadnout jsem na něm nikoho neviděl, ale věřím, že zvlášť při náledí to může být opravdu nepříjemné," oznámil například Břeclavan Roman Figura.

Mluvčí nemocnice přitom opakovaně odmítla, že by si na špatný stav chodníku někdo přímo stěžoval. Ovšem třeba Milan Nováček se dokonce odhodlal založit elektronickou petici, v níž žádá o urychlenou opravu. „Do nemocnice chodíme proto, abychom se zbavili zdravotních problémů a ne proto, abychom lékařům přidělávali práci s následky zbytečného úrazu na chodníku," vyzývá Nováček mimo jiné v petici. Odezvy se však nedočkal. Od poloviny dubna získal pouze jeden podpis.

Ani další cesty nejsou zrovna v ideálním stavu. „Lokální opravy chodníků a silnicí v areálu provádíme postupně," sdělila mluvčí k dílčím změnám.

Příčin zhoršeného stavu chodníků okolo nemocnice je podle ní více. Patří mezi ně nestabilní podloží. Na vině jsou někteří řidiči, již místa poškozují špatným parkováním: auta ponechávají na místech, kde platí zákaz stání. Problém je ovšem v tom, že malé parkoviště u nemocnice potřebám pacientů a návštěv už nestačí.

I proto město plánuje vystavět u nemocnice nové parkoviště se 170 místy pro pacienty a návštěvníky. Hotovo má být v polovině příštího roku.