Podle hejtmana Jana Grolicha práce začnou ihned po podpisu smlouvy s vybranou firmou. Předpokládá, že nejpozději v dubnu. „Celkem do těchto oprav dáme asi 144,5 milionů korun bez daně," vyčíslil Grolich.

Odborná diagnostika prokázala, že konstrukce mostu přes D2 u Moravského Žižkova spadá do páté kategorie, což značí stav jako špatný. Plánovaná oprava zahrnuje nejen most, ale i přilehlý úsek silnice o délce 130 metrů. Silnici stavbaři rozšíří z původních šesti a půl metru na osm.

„Předpokládáme, že stavět začneme v dubnu a odhadujeme, že práce potrvají asi osm měsíců," zmínil náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha. Náklady jsou asi osmnáct milionů korun bez daně. Část peněz půjde z dotace, zbytek z rozpočtu kraje.

Most spojující břeclavskou místní část Poštorná s centrem města je v havarijním stavu. Na opravu čeká roky. Poslední termín avizovali státní silničáři na letošní rok.
Most mezi Poštornou a Břeclaví je na hranici životnosti. Oprava má začít letos

Klenbový Pitrův most v Rajhradě projde rozsáhlou rekonstrukcí zahrnující novou nosnou konstrukci, železobetonovou desku a další úpravy. Na mostě vznikne širší silnice. Jedná se o společnou veřejnou zakázku Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a města.

„Osobně považuji za dobrou zprávu, že se konečně pustíme do rekonstrukce Pitrova mostu v Rajhradě, který je chráněn jako kulturní památka České republiky,“ uvedl Grolich. O této plánované rekonstrukci už Deník dříve vícekrát informoval. Náklady jsou kolem třiceti milionů korun bez daně.

Silničáři letos opraví například mosty u Moravského Žižkova a v Rajhradě nebo silnici ze Zastávky na hranici kraje.Silničáři letos opraví například mosty u Moravského Žižkova a v Rajhradě nebo silnici ze Zastávky na hranici kraje.Zdroj: JMK

Silničáři opraví také silnici druhé třídy od obce Zastávka po hranici kraje. Povrch už tam dosahuje konce své životnosti. Úpravy zahrnují úsek od hranic kraje před obcí Ludvíkov po začátek obce Zbraslav. Součástí bude taktéž oprava souvislého úseku silnice v okolí obce Újezd u Rosic.

Dle slov náměstka Crhy se jedná o největší stavební akci kraje letošního roku. „Náklady předpokládáme na více než 96,5 milionu korun bez daně. Pokud půjde vše podle plánu a stavební práce začnou v dubnu, silnice by mohla být v plném provozu už od začátku letošního prosince,“ doplnil.