Obě místa čeká zásah od počátku dubna, informovali o tom zástupci radnice. Mluvčí města Ivana Solaříková oznámila, že přípravné práce na přejezdu na okraji Břeclavi ve směru na Valtice už začaly.

„Od úterý 2. dubna musí řidiči počítat s tím, že dopravu budou řídit semafory a jezdit se bude kyvadlově. Dělníci už v místě chystají malý bypass, přes který se bude železniční přejezd objíždět,“ sdělila mluvčí.

Kromě oprav dostane přejezd závory. Novinkou se má v místě stát rovněž chodník a přechod pro chodce pro lidi, již se potřebují dostat přes trať ze čtvrti Habrová seč či z Tovární kolonie. Hotovo bude na konci dubna.

Krajští silničáři opraví průjezd Hustopečemi ve směru na Strachotín.
Konec tankodromu v Hustopečích. Oprava silnice vyjde na jednadvacet milionů

Po Velikonocích současně začnou úpravy ulice Národních Hrdinů. Týkají se úseku od mostu přes řeku Dyji po náměstí T. G. Masaryka. Silnice tam dostane nový povrch.

„Většinově bude doprava odkloněna na objížďku. Osobní auta přijíždějící od Hodonína pojedou po ulicích Sovadinova a 17. listopadu až na náměstí. Opačným směrem povede objížďka z náměstí až na kruhový objezd u hlavní pošty, dále pak po ulici Stromořadní a Na Zahradách až na Sovadinovu,“ vyjmenovala mluvčí. Pracovníci mají být hotoví do 20. dubna.

Dopravní těžkosti v Břeclavi způsobí rovněž připravovaná demolice a postavení nového mostu v části Poštorná. Deník o tom psal TADY.