Práce začnou ve druhé polovině příštího týdne. „Místo bude zcela uzavřené, stejně jako druhý obecní most. Ten také není v dobrém stavu. Až na řidiče jedoucí od Břeclavi se budou lidé otáčet na kruhovém objezdu u nákupního centra. Předpoklad je, že vše potrvá do konce listopadu," sdělil včera vedoucí Správy 
a údržby silnic (SUS) na Břeclavsku Ladislav Hádlík.

Dělníci postaví most znovu. Hádlík postup přirovnal ke stavbě v Pouzdřanech z minulého roku. Také tam se pod mostem vinou koleje. „Spojení s dráhou je trochu problém, takže dojde na výluky. Mezitím se upraví násypy a silnice kolem. S organizací jde o jednu z náročnějších staveb," doplnil Hádlík.

Bez uzavření ne

Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové není třeba se omezení vlakové dopravy obávat. Výluky sice nastanou, ovšem pouze symbolické. 
„V plánu jsou v červnu, kdy budou po tři dny a vždycky 
v noci. Cestujících se to nijak nedotkne," poznamenala mluvčí.

Větší dopravní komplikace čekají obyvatele Ladné. Tamní starostka Renáta Priesterrathová tvrdí, že i přes dlouhodobou objížďku je oprava nutná. Most je ve špatném stavu. „Spíš v katastrofálním, opravit se musí. Některým lidem se to asi líbit nebude, ale nic s tím nenaděláme. Jiným způsobem než uzavřením to nejde," říkala včera starostka.

Oficiálně je zakázané projíždět oběma směry i přes další most, který je o několik desítek metrů dále. Podle Priesterrathové to ale část řidičů ignoruje. Chátrající stavba patří obci. Kdy se dočká oprav, je ale zatím nejasné. „Máme důležitější věci na budování a opravy. Navíc jde 
o poměrně komplikovanou záležitost. Musíme zjistit přesný stav a domluvit vstup do koridoru, kam nás nechtějí pustit. Je to otázka dalších let," oznámila starostka.

Zatímco na tomto místě dělníky očekávat nelze, jiná situace panuje například okolo části silnice třetí třídy 
v Lednici směrem na Mikulov. SUS nyní vybírá zhotovitele stavby. Omezení lze očekávat také u takzvané kostické váhy, spojky Vranovice – Ivaň nebo v Kloboukách u Brna, kde se dělníci pustí do Brněnské ulice. Vše má být hotové do konce letošního roku.