Důvodem oprav byl předchozí špatný stav silnic. Devět ulic, mezi nimi je například Větrná, U Kapličky nebo Lipová, se dočkala i kompletní výměny podloží. Další mají nový povrch. „Stavební práce na opravě silnic se nedotkly pouze ulic Hlavní, Široká, Nádražní a Rybníček," doplnil Sekanina.

Oddechnout si mohou především obyvatelé, které v uplynulých měsících čekala řada omezení. Některé ulice byly hůře průjezdné, další museli dělníci zcela uzavřít. „Práce postupovaly tak, že se pracovalo souběžně maximálně na dvou ulicích, aby se mohli lidé dostat ke svým domovům," ujistil starosta.

Nejde o jediný větší projekt, který mají Popičtí za sebou. Významným se stalo například vybudování čističky odpadních vod společně se Strachotínem, s tím souvisí i v létě ukončená druhá etapa kanalizace. Při součtu obou obcí se náklady dostaly na sto milionů korun.

Zatím v Popicích už mají opravy silnic za sebou, v Kosticích se vypořádávají s omezením i nyní. A nadále budou. Dělníci pracují na cestě Kostická váha – Kostice. Hotovo má být do konce roku.