Více jak čtyři a půl kilometru dlouhý úsek silničáři uzavřeli kvůli opravám. Objízdné trasy vedou přes Velké Bílovice ve směru od Hustopečí a na Moravský Žižkov ve směru od Břeclavi. „Jenže to, že je cesta uzavřená, se u státní silnice mezi Hodonínem a Břeclaví nedozvím. Zamířil jsem proto do Podivína tak, jak jsem zvyklý. A v Ladné jsem se musel vracet zpátky. Projel jsem půl kraje a v cíli jsem stejně nebyl,“ kroutil hlavou muž.

Zmínil zároveň, že navigace mnohé řidiče svádí v Podivíně na nájezd dálnice D2. „Když nemají dálniční známku a nevyznají se v okrese, jsou nahraní,“ upozornil řidič.

Brněnští vědci objevili stěžejní roli kvantových teček. Ilustrační foto
Brněnští vědci na stopě vzniku života: objevili stěžejní roli kvantových teček

Není sám, kdo nad objízdnou trasou kroutí hlavou. "Taktéž jsem tudy musela, bohužel hned v neděli. Sice jsem to v týdnu četla, ale nějak mi to vypadlo z hlavy. Naštěstí mám dálniční známku, tak po prvotním zmatkování, kdy jsem se asi třikrát otáčela a řešila, kudy vlastně pojedu, zvítězila dálnice. Ale lituju lidi, kteří jedou třeba k Tescu složitě, a hlavně zdlouhavě, přes Žižkov nebo Lednici. A někteří denně. Bohužel," nechal se slyšet Petra Kloudová z Rakvic.

Silnice má být uzavřená až do 11. července. Její opravy budou kraj stát 53,5 milionů korun. „Jde o frézování, v části úseku pak o recyklaci za horka. Ve zbylé části budeme pokládat kompenzační vrstvy SAL a následně ložné a obrusné vrstvy. Obnovují se také propustky, sjezdy a odvodnění komunikace,“ popsala mluvčí kraje Alena Knotková.

Ilustrační foto.
Zlodějka v Břeclavi dvakrát neuspěla. Strážníci měli rušný týden

Krajští silničáři mají na Břeclavsku rozdělaných hned několik dalších projektů. Aktuálně pracují na opravách průtahu Týncem, dále pak na dokončení výstavby mostů u Drnholce a v Dolních Dunajovicích. „Letos nás čekají ještě opravy přejezdu Českých drah u Tvrdonic a silnice druhé třídy 425 vedoucí ze Staroviček do Břeclavi. Konkrétně v části katastru Rakvic,“ upřesnila Knotková.