Rekonstrukce se týkala také výměny mantinelů za nové, které mají speciální ochranná skla, instalace nových střídaček, trestných lavic i místa pro rozhodčí. Mantinely jsou navíc díky své konstrukci připravené na případnou remontáž kvůli nové ledové ploše. „Mám v plánu jít letos na nějaký zápas. Na stadion v novém kabátě se těším,“ uvedl například Petr Novotný z Břeclavi.

Obnovený byl také nátěr části nosné ocelové konstrukce haly, což pomohlo prodloužit životnost stavby. Oprava se dotkla také chladícího kompresoru.

Zimní stadion v Břeclavi na snímku z roku 2015.
Šatny, mantinely i solární panely. Břeclavský zimní stadion se dočká oprav

Modernizace stadionu se uskutečňuje v rámci takzvaného Projektu snížení energetické náročnosti městských budov. „Je založený na tom, že dodavatel zaplatí úsporná opatření a my mu jeho investici postupně splácíme z toho, co se opravdu uspoří,“ vysvětil místostarosta města Richard Zemánek.

Rekonstrukci dokončili pracovníci v září letošního roku. V příštím roce počítá vedení města také například s instalací vzduchotechniky či s využitím odpadní vody ze sněžné jámy. V plánu je také pořízení fotovoltaických panelů.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou zhruba třiceti milionů korun, letos se proinvestovalo asi deset milionů korun.