Nebezpečnému kličkování mezi často rychle projíždějícími auty je konec například v mikulovských ulicích Brněnská a K Vápence. Lidé tam od konce srpna procházejí po téměř půl kilometru dlouhém a metr a půl širokém novém chodníku.

„Za úsek v Brněnské ulici jsme zaplatili 126,5 tisíce korun. Ulice k Vápence nás vyšla na 2,4 milionu. Celkově tedy radnice zaplatila něco přes dva a půl milionu korun,“ vyčíslila mluvčí mikulovské radnice Markéta Ničová s tím, že hotovo bylo během jednoho měsíce. Chodník končí nedaleko hotelu Maroli. Pozemky okolo totiž již nejsou v majetku města.

Mikulov ovládlo na tři dny Pálavské vinobraní. Na burčák, ochutnávku stovek vzorků vín a koncerty přijeli návštěvníci z celé republiky i partneři ze zahraničí.
VIDEO: Paprsky ve sklenici vína. Pálavské vinobraní v Mikulově uchvátilo zábavou

Mikulovští mají v plánu s výstavbami pokračovat. Stavební firma se přesune do Jiráskovy ulice. „V září zahájíme i tady výstavbu nového chodníku. Půjde o necelých dvě stě metrů a cena za dílo se vyšplhá na 858 tisíc korun,“ poznamenala mluvčí Ničová.

Pohodlnější procházku k fotbalovému hřišti MSK, do cirkusů či ke škvárové ploše Tělovýchovné jednoty Tatran Poštorná budou mít Břeclavští. Radnice totiž ještě v létě zahájí opravu chodníků v ulici Lesní.

„Chodník k našemu největšímu stadionu je v příšerném stavu, využívají ho lidé i při cestách na akce na škváře nebo směrem k nemocnici. To nás vede k jeho rekonstrukci, která má stát zhruba dva miliony bez daně,” upřesnil místostarosta Jakub Matuška.


Nahrává se anketa ...

Důvodem opravy dvě stě padesát metrů dlouhého úseku je především bezpečnost. „Dnes je chodník nerovný, místy zúžený, z různých materiálů, a lidé tak musí sejít do silnice. Nejen při sportovních a zábavních akcích, kdy míří do areálu velký počet lidí, ale i ve všední dny, tak hrozí nehody chodců, cyklistů a aut,“ doplnila mluvčí radnice Ivana Solaříková.