„Provádíme opravu střechy, vnitřních prostor, zateplení budovy a výměnu oken. Celkové náklady jsou zhruba tři miliony korun," řekl starosta Lanžhota František Hrnčíř.

Mrazivé teploty venkovní práce kazí, proto jsou dělníci momentálně vevnitř. Místnosti jsou prázdné. Zcela hotovo by podle plánu mělo být do konce června. „Vnitřní prostory jsme nijak nevyužívali. Přístavba vznikla v devadesátých letech minulého století. Nejprve v ní bylo kulturní středisko, potom diskotéka. Co tam bude, rozhodneme později, teď bychom jen spekulovali. Oprava je ale nutná, protože střecha je v dezolátním stavu a do budovy zatéká," pokračoval starosta.

Lanžhotší navíc momentálně připravují žádost o dotaci, která pomůže při opravách tamní radnice. Cena? Tři miliony korun. „Jde nám hlavně o udělání bezbariérového vstupu, který dosud nemáme. V přízemí uděláme kanceláře a dosavadní zasedací místnost přestěhujeme nahoru, kde máme volné prostory. Žádost o dotaci už máme téměř hotovou, pošleme ji příští týden," dodal první muž Lanžhota.