Už od začátku května je například omezený provoz na mostě u Pasohlávek na pomezí Brněnska a Břeclavska. Doprava je tam vedena kyvadlově a řídí ji semafory. Ve špičkách se tam tvoří kolony včetně kamionů. „Měli jsme z této částečné uzavírky obavy, ale nakonec není situace zase až tak vážná. V některých exponovaných dnech a hodinách přes naši vesnici i okolní projíždí více osobních aut, ale dá se to vydržet. Naštěstí to není každý den a není to od rána do večera,“ uvedla starostka Pasohlávek Martina Dominová.

Policisté se na Břeclavsku věnují uzavírkám mezi Mikulovem a Valticemi a také omezení na dálnici D2. „Po tři týdny se tam opravují železniční přejezdy. Jeden už je opravený, dva budou o následujících dvou víkendech. Doprava je vedena přes Lednici, kde je kvůli turistickému ruchu větší provoz,“ informovala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jak dodala, na dálnici je situace poměrně klidná. „Jen od čerpací stanice Shell měly kamiony problém vyjet, proto jsme tam omezili rychlost z osmdesáti kilometrů za hodinu na šedesát,“ dodala.

Průjezdný bez omezení je již naopak obchvat Slavkova Jeho otevření uvítal například Libor Procházka z nedalekých Klobouček, místní části Bučovic. „Tvořily se tam veliké kolony. Po hlavní silnici se Slavkov dal projet ještě vcelku rychle, ale řidiči z vedlejších ulic čekali velmi dlouho. Ve špičce to bylo opravdu o nervy,“ řekl muž.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové se dělníci příští týden pustí do práce na silnici číslo I/54 ve Slavkově. Opraví opěrnou zeď. „V první fázi tam bude zúžení, ve druhé pak budou průjezd stavbou řídit semafory,“ informovala Ledvinová.

Pevné nervy musejí mít také lidé v Černé Hoře na Blanensku. Tam silničáři zavřeli v únoru na hlavním tahu Brno – Svitavy zchátralý silniční most. A dopravu včetně kamionů přesměrovali přes centrum obce. Denně tudy projede přes patnáct tisíc aut. „Nový most má stát do konce roku. S odklonem dopravy se musíme smířit, jinak to nejde,“ řekl starosta Černé Hory Ondřej Měšťan.