Vyjde je to zhruba na čtyři miliony korun. Půl milionu přispěl kraj. Nastěhovat zpátky by se děti mohly už začátkem příštího roku

„Byli jsme nucení přemýšlet, jak kapacitu navýšit. Nakonec jsme vzhledem k historické budově školky a finančním možnostem uvážili, že bude nejlepší ji zcela opravit,“ popsala hlohovecká starostka Marie Michalicová s tím, že po skončení prací se do školky vejde o necelých dvacet dětí více.

Ty v současnosti našly azyl ve třídě a tělocvičně tamní základní školy, pod níž školka spadá. „Kuchyně, která je v budově školky, však stále funguje. Svačinky dětem přivážíme a na obědy jsme jim vyčlenili opravený kulturní dům,“ prozradila starostka s tím, že školčata nestrádají.

Ta také popsala, co všechno se v budově školy, v jejíchž útrobách sídlí také pošta, změní. „Opravujeme celé druhé nadzemní podlaží a část přízemí. Zasahujeme i do stropů. Měníme i elektroinstalaci, odpady a vnitřní zdi, tedy kromě těch nosných,“ nechala se slyšet Michalicová.

Děti se podle jejího vyjádření mohou kromě samostatného vstupu do školky těšit i na zbrusu nové vybavení. „Pokud vše půjde, jak má, tak bychom příští rok chtěli ještě zažádat o dotaci na zateplení a výměnu oken a dveří,“ poodhalila starostka.