Cvičí v ní orli, sídlí tam i divadelní soubor. V Kobylí mají jednu z posledních funkčních orloven na Břeclavsku. A využívají ji naplno.
„Před čtyřmi let orelská jednota orlovnu krásně opravila na své náklady. Když ale přistavovali přístavbu, obec jim z rozpočtu samozřejmě pomohla,“ uvedla starostka Kobylí Dagmar Kovaříková.

Orli se ve zrenovované budově orlovny zaměřují především na kuželky, šipky, spinning a statická kola. Teď chtějí ještě zařídit aerobik pro ženy a také vybavit posilovnu. „Všechno je otázka peněz. Snad se nám to podaří,“ doufá vedoucí orelské župy Šilingrovy Emil Polák z Kobylí.

Počet kobylských orlů se pohybuje mezi sty až sto dvaceti sedmi členy. Do cvičení zapojují hlavně děti a mládež do osmnácti let. „Potřebujeme, aby Orel žil. Jakmile pak členové odejdou třeba na vysokou školu, pět let tady nejsou a necvičí. To je škoda,“ sdělil Polák.

Orlovna ale skýtá útočiště také pro mladé ochotníky ze souboru Loutky bez nitek. Ti od pátku do neděle pořádali Divadelní víkend bez nitek.
„V kobylské orlovně jsme doma. Je skvělé, že tam můžeme zkoušet i hrát pro veřejnost,“ pochvaloval si scénárita a režisér v jedné osobě Ivo Kovařík. „Divadelní víkend bez nitek jsme pořádali letos poprvé. Chtěli jsme oprášit naši první hru a zahrát ji společně s tou druhou za jeden víkend. Tak jsme si pozvali další hosty a bylo to,“ prozradil.

Podle jeho slov měla přehlídka ohromný úspěch. „Vůbec jsme nečekali, že přijde tolik lidí, na soubor Okolo luže z Vrbice nezůstalo jediné volné místo. Skvělý byl také kobylský Farníček s muzikálem Návrat ztraceného syna,“ popsal Kovařík.