Akci pořádala velvyslankyně České republiky při Evropské unii Milena Vicenová pod záštitou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a s podporou ministra zemědělství Petra Gandaloviče.

"Jsme nesmírně potěšeni, že nás mateřský kraj vybral jako oficiální reprezentanty českého vinařství. Udělali jsme maximum, aby naše Aliance V8 důvěru nezklamala, a jsem přesvědčen, že se nám to povedlo. Historicky první Czech wine party v Bruselu měla ohromný úspěch,“ řekl vedoucí představitel vinařské Aliance V8 Tibor Nyitray.

Party se zúčastnilo více než tři sta hostů. Především šlo o pracovníky institucí, které mají zásadní vliv na fungování českého vinařského sektoru, ale přítomni byli i významní experti Evropské unie. Během večera proběhla profesionální prezentace vín, kterou vedli zástupci Aliance V8 - Tibor Nyitray a Patrik Staško. Vína měla mimořádný úspěch.

"My v Alianci V8 si myslíme, že největší síla spočívá ve vzájemném spojení. Proto postupujeme společně v marketingu, zvyšujeme úroveň a prestiž moravského vinařství a také kulturu vína obecně. Plánujeme společnou účast na zahraničních i tuzemských výstavách a soutěžích a chceme podporovat vinařskou turistiku,“ prohlásil zástupce osmi spolupracujících vinařských firem Patrik Staško.

(dar)