Sedmý ročník akce čeká návštěvníky starobřeclavského pekla, jak se areálu přezdívá, už tuto sobotu. „Jako hlavní lákadlo jsme přichystali osmnáct druhů piva. Hlavní naší specialitou ale je, že se všechny budou čepovat jenom do skla. Takže nebudou žádné plastové kelímky a tím pádem ani nepořádek z nich," pozval Jiří Císař spolu s pořádajícím Slováckým krúžkem Stará Břeclav.

Soutěž pro jedlíky

Od půl třetí odpoledne se příchozí dočkají příjemného posezení s rodinou atmosférou. Soutěže pro děti i dospělé začnou od čtyř hodin odpoledne. Dětí se utkají v pojídání špaget, dospělí si zasoutěží v pojídání meruňkových knedlíků a také v pití piva na ex. „Knedlíky budou domácí a opravdu poctivé. Mezi občerstvením nebudou chybět různé grilované speciality, ale i párky v rohlíku. Zejména nejmenší pak osvěží ledová tříšť," řekl Císař.

Mimo již zmiňované medové, borůvkové a citronové pivo nabídnou ve Staré Břeclavi i pšeničné, kvasnicové, zelené nebo třinácti a čtrnáctistupňové speciály. „Cena každého piva bude jen devatenáct korun. K dispozici bude také velký party stan a v případě nepříznivého počasí se celá akce přesune do přilehlého sálu," dodal Císař.

Na přehlídce českých piv kolem páté hodiny odpoledne vystoupí břeclavská country kapela Čtyřlístek.