Předchozí
1 z 10
Další

Rostislav KoštialRostislav KoštialZdroj: Deník/VLP Externista

Rostislav Koštial, 62 let, senátor

Myslel jsem si, že to bude těsnější. O to větší radost mám z toho, jak to dopadlo. Nepotvrdily se obavy, že Andrej Babiš lidi odradí od voleb štvavou, z mého pohledu velmi nechutnou, zastrašovací kampaní, a že ti lidé nepřijdou k volbám, o což mu pravděpodobně šlo. Zmobilizoval i ty nerozhodnuté voliče, kteří přišli a hodili to dneska už panu prezidentovi, od kterého očekávají slušnost a racionalitu. Po mnoha letech šíleného chaosu, který mezi lid vkládá Andrej Babiš, to bude dobré zklidnění politiky, které si přejeme. Ve druhém kole jsem volil Petra Pavla, v prvním jsem volil Pavla Fischera. To ale vůbec neznamená, že nemám radost z vítězství generála Pavla.

Petr Pavel během první tiskové konferenci po vyhraných prezidentských volbách.
Na Znojemsku Pavel posílil, volby by tam přesto znovu vyhrál Babiš

Jiří HorákJiří HorákZdroj: Deník/Jakub Dostál

Jiří Horák, 38 let, Bučovice, starosta města a poslanec

Podpořil jsem generála Pavla. Myslím si, že to je kandidát, který bude důstojně reprezentovat Českou republiku. Myslím si také, že jeho volba přispěje ke zmírnění napětí ve společnosti a zakopání příkopů, protože chce být prezidentem všech občanů i těch, kteří ho nevolili.

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského krajeJan Grolich, hejtman Jihomoravského krajeZdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, 39 let, Velatice

Díky vysoké účasti voličů má nový prezident historicky nejvyšší podporu ve volbách. Myslím, že lidi zvedla ze židlí agresivní kampaň, kterou Andrej Babiš vedl. Jsem rád, že vítězství slaví slušnost a férový přístup, který Petr Pavel dokázal zachovat po celou dobu kampaně.Petr Pavel se snažil celou dobu situaci zklidňovat, jsem přesvědčený, že o scelování společnosti se bude snažit i jako prezident.

Pavel KlvačPavel KlvačZdroj: Deník/Jakub Dostál

Pavel Klvač, 48 let, Drnovice, ředitel Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově

Věřme, že se národ v pondělí ráno vrátí do výroby s chladnější hlavou a zachová si minimálně do nejbližšího mistrovství světa v hokeji emoční důstojnost. Ostatně slogan o pravdě a lásce se naplňuje prokazatelně důvěryhodněji tváří v tvář živému sousedovi, než na facebookovém profilu.

Antonín TesaříkAntonín TesaříkZdroj: Deník/Petr Turek

Antonín Tesařík, Hodonín, 62 let, poslanec

Nejdříve bych poblahopřál novému panu prezidentovi Petru Pavlovi, kterého jsem volil. Jsem přesvědčený, že jde o prezidenta, který bude dodržovat v prvé řadě ústavu, pevné postavení naší republiky v Evropské unii i v NATO. Je prezidentem, který dal jasně najevo v nedávných vyjádřeních, že mu jde o určité hodnoty, které chce hájit. Po této stránce ho čeká také jeden z prvních úkolů, ten z těch nejtěžších, a to přesvědčit také voliče hlasující pro prezidentského kandidáta Andreje Babiše.

Libor MalovanýLibor MalovanýZdroj: Deník/Petr Turek

Libor Malovaný, Hodonín, 53 let, živnostník

Volil jsem v obou kolech Babiše a ač nakonec prohrál, což se po dlouhodobé mediální kritice a štvaní všech proti němu, dalo očekávat. Myslím si, že počet dosažených hlasů je úspěchem.

Petr Pavel dorazil do volebního štábu, 28. ledna 2023, Praha.
Změna oproti 1. kolu. Duel s Babišem vyhrál na Břeclavsku Pavel

René ČernýRené ČernýZdroj: Deník/Kristýna Komárková

René Černý, 51 let, 1. náměstek primátorky města Brna a předseda hnutí ANO.

Ve druhém kole jsem volil Andreje Babiše. I přesto, že vyhrál jeho protikandidát, vnímám výsledky voleb pozitivně. Pan Babiš pořád zůstává obrovskou podporou pro naši zemi. Důkaz toho je více než dva miliony hlasů od voličů.

Zdeněk NekulaZdeněk NekulaZdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

Zdeněk Nekula, 53 let, ministr zemědělství, Těšetice na Znojemsku

Chci poděkovat všem voličům, kteří zodpovědně přistoupili k volbám. Ukázalo se, že lidé mají dost laciného populismu, který rozděluje společnost a chtějí za prezidenta člověka, který navrátí na Hrad slušnost, klid a řád. Gratuluji Petru Pavlovi ke zvolení, jsem přesvědčený, že bude naši společnost spojovat a důstojně reprezentovat v celém světě. Jako ministr zemědělství se také těším na vzájemnou spolupráci i když vím, že na některá témata můžeme mít odlišné názory, věřím, že spolu povedeme racionální diskusi.

Ivana SolařováIvana SolařováZdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

Ivana Solařová, 52 let, starostka, Znojmo

Jsem ráda, že volby ve Znojmě probíhaly v klidu, a to i přes hodně vyhrocenou kampaň. Vysoká účast ukázala, že občanům není lhostejné, kdo bude v čele naší země. Věřím, že nový pan prezident povede naši zemi k jednotě a bude se snažit spojovat, jak slíbil. To je totiž to, co mě trápí, neboť naše země je rozdělená. Bude to teď samozřejmě i na nás politicích, abychom pomohli zlepšit atmosféru a narovnat vztahy mezi lidmi.

Kastelánka lednického zámku Ivana Holásková.Kastelánka lednického zámku Ivana Holásková.Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Ivana Holásková, 69 let, kastelánka zámku, Lednice

"Ve druhém kole jsem volila Petra Pavla. Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Nemyslím si, že by byl Andrej Babiš důstojným reprezentantem České republiky na postu prezidenta. V prvním kole jsem volila paní Nerudovou."