V neděli se jí na zahradě Střediska volného času Duhovka stala Lucie Tesaříková, která se zdařile vypořádala se všemi disciplínami. Asistovali jí manžel i dvouapůlletý syn Ondřej. „Nejvíc mi daly zabrat palačinky. Namazat jich pět marmeládou a potom je všechny co nejrychleji sníst, to byl boj. Ale měla jsem oporu v manželovi," říká třicetiletá žena s úsměvem.

Malého Ondřeje zase nemohla po skončení jejich soutěžní „jízdy" dostat z krabicového modelu auta. Tak se mu kličkování v něm po dráze zalíbilo.

Pořadatelé z břeclavského mateřského centra Klubík Břeclav ve spolupráci s Duhovkou nejprve uspořádali hlasování na internetu o „Nej maminku z Břeclavi", z něhož vzešla desítka finalistek.

Tři nejlépe vyhodnocené matky z Břeclavi v soutěži mateřského centra Klubík a Střediska volného času Duhovka. Zleva druhá Lucie Padalíková, vítězka Lucie Tesaříková a třetí Gabriela Mančíková.

Jak tvrdí pozdější celková vítězka, rodiny i fanoušci si tematické klání matek užili mírou vrchovatou. „Pořád jsem se smála. Bylo to opravdu úžasné odpoledne. Ostatní jsem pobavila nejvíc asi tím, když jsem sbírala molitanové kostky místo do koše do svých zubů," povídá oceněná Tesaříková.

Za ní se umístily druhá Lucie Padalíková s dcerou Victorií a třetí Gabriela Mančíková se synem Davidem.

A kterou „maminkovskou" disciplínu by Tesaříková s chutí přenechala svému manželovi? „Raději žádnou. My ženy přece umíme všechno nejlépe… Ale teď vážně, je to o spolupráci rodičů. Měli by si pomáhat. A společně vždy vše probrat a poté vybrat to nejlepší pro dítě," má žena jasno o fungování rodiny. Nastávajícím matkám vzkázala, že se v mateřství neobejdou bez pořádné dávky nadhledu a humoru.