„Děvín, který leží na Pavlovských vrších, si mohou běžně projít návštěvníci i sami, ale s průvodcem se dozví spoustu zajímavých informací a uvidí bezpochyby mnohem víc,“ uvedla Dagmar Chytilová z Centra ekologické výchovy Pálava.
Proto mohou zájemci zítra, 4. července, a pak ještě příští čtvrtek obdivovat skalní stepi, vápencové skály Soutěsky i malebnou jihomoravskou krajinu, kterou je průvodce povede.

„Křivé jezero pak chrání zbytek unikátního lužního lesa a má zcela jiný charakter. Do této rezervace smí veřejnost vstoupit pouze s průvodcem, jinak je vstup zakázán,“ upozornila Chytilová. Kdo se k expedici přidá, jistě nebude litovat. Uvidí totiž bobří skluzavky a ohryzy, stromové mravence, budku pro netopýry nebo kolonii kormoránů.

„Pokud budeme mít štěstí, možná uvidíme i vzácnější živočichy, třeba čápa černého nebo dokonce orla mořského,“ doplnila ekoložka.
Výpravy do vzácné rezervace Křivé jezero se uskuteční v šesti termínech, vždy ve středu od osmnáctého července do dvaadvacátého srpna. Na všechny akce je třeba se vždy předem telefonicky nebo osobně v budově centra na mikulovském náměstí přihlásit.