"Letos jsme chtěli přimět naše starší členy, aby šli s námi. Bohužel se nám to nepovedlo. Sešlo se nás alespoň osm, což je podobný počet jako na loňském přechodu," uvedl skautský vedoucí Luboš Richter.
 
Podle jeho slov ale přechod Pálavy nebude jedinou akcí z oslav výročí. "Chceme na ně upozornit i později. Doufáme, že se nám povede připravit výstavu o historii skautingu. Koncem dubna chceme také udělat táborák, na který pozveme všechny naše bývalé členy. Chcemeobnovit i tradiční akce, jako bylprvní máj, softbalový turnajnebo setkání všech členů na táboře," doplnil Richter.
 
Při přechodu se kromě svačiny našel čas i na hry. Mladí skauti si tak mohlizahrát na medúzu nebo indiánskou honičku ve sněhu. "O tom, že bychom se na Pálavě setkali s mikulovskými skauty, kteří by šli přechod z druhé strany, jsme zatímneuvažovali. Je to totiž naše tradiční akce, kterou jsme chtěli vyprovokovat hlavně naše členy. Ale třeba před dvěma lety jsme některé mikulovské skauty na Pálavě potkali," zavzpomínal skautský vedoucí.