Letošní ročník se koná od 7. do 9. září a bude skutečně nabitý kulturou. Třídenní slavnost nabídne vyžití pro všechny věkové skupiny. V pátek se budou po celý den od dvou hodin odpoledne střídat na náměstí folklórní i moderní hudební a taneční skupiny, večer v amfiteátru zahraje skupina Čechomor, začátek je ve 21.30.

Sobotní program začíná v 10 hodin současně v zámecké zahradě, na náměstí i v sále zámku. Vrcholem programu bude historický průvod krále Václava IV. s početnou družinou a královskými trubači. Ten bude od 12 hodin směřovat na náměstí, kde už na návštěvníky čeká historická řemeslná tržnice se středověkými šenky a vinařskými mázhauzy. Děti jistě zaujmou souboje udatných rytířů, rodiče zase mohou ochutnat ta nejlepší vína a krajové speciality, nebo degustovat pod vedením sklepmistra u Obřího sudu v zámeckém sklepení.

O hudební doprovod se postarají mikulovské i přespolní cimbálové muziky a folklórní soubory. Akce ovládne téměř celé město. Středověké jádro i přírodní amfiteátr pod Turoldem.
Začátek nedělního programu je naplánovaný na 10 hodin, kdy místostarostka města Mikulov Ilona Žišková –Vágnerová přivítá na náměstí všechny účastníky. Jedním z nich bude i host letošního ročníku Jitka Kocurová. Následovat bude historicky první výstup na Svatý Kopeček. V sobotu vyjede z Brna do Mikulova zvláštní Pálavský expres. Vyjede v 9.50 z brněnského hlavního nádraží, zpátky pak z Mikulova o půlnoci.