Jejda, a co teď. Říká si nejeden řidič, jenž má v úmyslu spěšně odstavit auto v Břeclavi a zároveň těžit z nového parkovacího systému. Od září je možné na označených místech do sedmnácti hodin zaparkovat na třicet minut zdarma. Ale jen v případě, že motorista vybaví své auto papírovými hodinami.
Parkovací kotouč si mohou lidé zakoupit v turistickém informačním centru a ve vybraných prodejnách. „Slyšel jsem už tři verze, jak si mám na něm čas nastavit,“ posteskl si v redakci Deníku známý lanžhotský kreslíř Milan Kocmánek.

„Někdo mi řekl, že mám označit dobu, do které mohu parkovat zdarma. Zezadu na hodinách ale stojí, že mám označit dobu příjezdu,“ podivoval se nad papírovou pomůckou, jež má mužům zákona usnadnit práci.

Na parkovacích hodinách je navíc jediná ručička, někteří řidiči tak marně přemítají nad tím, jak na nich správně vyznačit čas. „Když jsem to viděla poprvé, taky jsem byla překvapená. Ale takhle se papírové kotouče vyrábí. Je to standard,“ tvrdila místostarostka Břeclavi Dagmar Adámková.
Pokud řidič bude chtít na vyznačeném místě zaparkovat například ve třináct hodin a třicet pět minut, má údajně ručičku nastavit jednoduše mezi jedničku a dvojku. A nedělat si zbytečné starosti…

Více v Břeclavském deníku v pátek 14. září