Máloco dokáže 
u řidiče vyloudit úsměv jako modrá značka oznamující „parkování zdarma". A koutky se oddálí o to více, je-li 
v tom místě volný prostor. 
V předvánočním čase se ideální příležitost k odstavení auta při cestě za nákupy, či dalším cestování, nabízí v Břeclavi na bývalém autobusovém nádraží. Z toho se stalo parkoviště pro několik desítek aut.

Jde o jeden z dozvuků výstavby dopravního terminálu, který vznikl poblíž. V pátek jej využil například Břeclavan David Juráček. „V okolí bylo možné zaparkovat i dříve, teď je však místa daleko více," pochvaloval si mladý muž krátce po poledni.

Ponechat auto na bývalém nádraží je možné zdarma. Zatím. „Staré autobusové nádraží využijeme k bezplatnému parkování. Samozřejmě zatím jde o dočasné řešení, chceme pak mít koncepci, co s místem dál, případně jak parkoviště dále upravit," komentoval další plány místostarosta Břeclavi Milan Vojta (ANO 2011).

Nová kavárna

Setrval tím v linii, kterou vedení radnice razí od začátku svého nástupu. První muž okresního města Pavel Dominik (Pro Region) se nechal opakovaně slyšet, že v budoucnu by se mohl objevit automat na placení. Není však jisté, jak dlouho místo parkovištěm bude.

V případě několika měsíců zůstane bez nutnosti sáhnout do peněženky. Řidič Juráček nad informací pokrčil rameny. „Drobné placení mi až tolik nevadí, ale nyní je to samozřejmě příjemnější," pousmál se.

Nové parkoviště je jedním z důsledků vzniku dopravního terminálu za desítky milionů korun. Po jeho doplnění lavičkami a dalším vybavením je stavba kompletní. Tedy téměř. „Řešíme ještě vhodnější označení na sloupech, aby se lidé lépe orientovali. To původní označující nástupiště jim připadalo hodně malé. Reagujeme na podněty, které nám posílají na internetovém fóru, facebooku nebo volají telefonicky," sdělila mluvčí radnice v Břeclavi Eliška Windová.

Ruch je patrný také na budově bývalé drážní jídelny. Dům je v soukromých rukou a podle informací Břeclavského deníku by měl rozšířit služby nabízené nejen cestujícím. „Budovu koupila soukromá společnost od Českých drah. Chce v ní provozovat občerstvení a kavárnu. Jsme rádi, že budova dozná změn, protože okolí nádraží i nového terminálu opravdu hyzdila. Velmi to vítáme," dodal Vojta.

Poté oznámil jednání o výkupu dalšího pozemku. Příští týden budou břeclavští radní diskutovat o získání pozemku před hlavní drážní budovou. Předložená cena přesahuje dva a půl milionu korun. Pokud radní záměr schválí, rozhodne o něm zastupitelstvo. O možném odkupu by tak mohlo být jasno letos. Dopravní terminál, který spojil autobusové a vlakové nádraží, funguje od letošního září.