V případě sportovců například na zaplacení kvalitních tréninků a účasti na mezinárodních soutěžích. „Docela nás překvapil nezájem vzdělávacích organizací 
o nabízený grant. Proto jsme se rozhodli výjimečně vybrat dva projekty v oblasti sportu, kde se sešlo nejvíc žádostí. 
A jeden kulturní," řekl po předání šeků břeclavský podnikatel Luděk Mikulecký, který nadační fond založil společně
s man­želkou Hanou.Talentovaná stolní tenistka Denisa Pyskatá z Lanžhota, nadějný břeclavský veslař Lukáš Helešic a dětský slovácký krúžek Charvatčánek. Právě tito zájemci uspěli se svými žádostmi o podporu u nadačního fondu Luděk pro lidi.

Oba těší, že mohli podpořit šikovné mladé lidi z Břeclavska. „Někteří mi vytýkají, že jsem nadační fond založil účelově před senátními volbami. Je to pravda. Současně by ale měli vidět, že fond žije, postupně se rozjíždí a jeho aktivity budeme dále rozšiřovat," zmínil Mikulecký.

Nadační fond přispěl dalším grantem také chlapci z regionu na placený rekondiční pobyt, který potřebuje. Odjel na něj v minulém týdnu. A nyní připravuje internetovou aukci, jež by obdobně pomohla dalšímu dítěti.Talentovaná stolní tenistka Denisa Pyskatá z Lanžhota, nadějný břeclavský veslař Lukáš Helešic a dětský slovácký krúžek Charvatčánek. Právě tito zájemci uspěli se svými žádostmi o podporu u nadačního fondu Luděk pro lidi.